Cinsel Kuvvet Veren Macunlar

Libido dediğimiz kavram, insanın günlük hayatta gerçekleştirdiği her şeyin temel dürtülerinin bağlı olduğu bir olgu olarak tanımlanmaktadır. Bu tanıma göre libido, söz konusu dürtülerin yüksek veya düşük olmasını kendisi ile doğru orantılı olarak ayarlamaktadır. Dolayısıyla örneğin cinsel dürtüler için libidonun yüksek olması demek, cinsel arzuların da yoğun olması anlamına gelecektir.

Epimedium bitkisi ise çağlar öncesinden beri insanların cinsel sorunlarına karşı kullanılmaktadır. Özellikle libido ve buna bağlı olarak cinsel istek arttırıcı özelliği bilindiği için; bitkinin dilimizdeki karşılığının azgın teke otu olması da tesadüf değildir. Kişilerin cinsel problemlerine karşı çözüm üretmesi amacıyla çok eskilerde kullanılmakta olan epimedium, bugün aynı etkisi ile değerini korumaktadır. Ancak günümüzde bitkinin sade hali yerine, artık kişilerin kolay ulaşabilmesi amacıyla bu bitki kullanılarak oluşturulmuş birtakım gıda takviyeleri üretilmiştir. Tamamen bitkisel olan ve aynı ismi taşıyan epimedium ürünü de bunlardan biridir.

Ürünün temel özelliği, birçok cinsel soruna çözümler sunmasıdır. Cinsel istek ve performans arttırıcı olması, sertleşme gibi yaygın problemlerin giderilmesini sağlaması bu çözümlerden sadece birkaçıdır.

Bilindiği üzere cinsel istek arttırıcı özelliği bulunan maddelerin genel olarak afrodizyak denmektedir. Bu özelliğin bitkilerde bulunması durumunda bu bitkiler de afrodizyak özelliğe sahip olarak geçecektir. Dolayısıyla epimedium bitkisinin de tam manasıyla doğal bir afrodizyak olduğuna şüphe yoktur. Bu sebeple, bitkiden üretilen cinsel kuvvet macunu ürünlerinin de cinsel istek arttırıcı özellikleri tamamen bitkisel kaynaklardan gelmektedir.

Tüm bunlara ek olarak şu hususlar da hatırlatılmalıdır. Tamamen bitkisel bir gıda takviyesi olan cinsel kuvvet macunu ürünleri, bu niteliklerine rağmen bazı kesimlerce kullanılma açısından riskler de taşımaktadır. Örneğin kronik kalp şeker ve tansiyon rahatsızlığı bulunanların mutlak surette epimedium kullanmadan önce bir doktora başvurmaları gerekmektedir. Bunun yanında hamile veya emziren durumdaki kadınların da cinsel kuvvet macunu kullanması uygun değildir.

© 2021 Cinsel Gücü Artıran Macunlar